Szanowni Państwo!

W związku z faktem, że każdego ranka w zielonej szkole zajęcia rozpoczyna aż 13 klas 0-3, czyli 325 uczniów, co po dwóch dniach okazuje się prawdziwym wyzwaniem, pracujemy nad stworzeniem optymalnych warunków bezpieczeństwa naszym Uczniom:Od jutra rana zapewnimy dodatkowe dyżury nauczycieli, jeden pomoże w płynnym zejściu do szatni, a drugi będzie monitorował sytuację w szatniach.

1. Zbierzemy raz jeszcze, poza świetlicą, informację, kto może odbierać dziecko, czy może ono samodzielnie wracać do domu. Portiernia będzie legitymowała każdą osobę, która przyjdzie po odbiór dziecka.

Link do wpisania informacji znajduje się tutaj – prosimy o uzupełnienie jej do 6 września br.

3. Po lekcjach nauczyciel odprowadzi część dzieci do świetlicy, a te, które idą do domu, sprowadzi na dół do portierni.

4. Od jutra zamykamy drzwi na hol, zanim pojawi się w nich elektromagnes, będą za każdym razem otwierane przez osobę z portierni, tylko po uprzednim okazaniu dokumentu i wpisaniu się do zeszytu wejść.

5. W godzinach najbardziej newralgicznych na portierni będą dwie osoby.

Społeczność klas 0-3 w zielonej szkole jest dużo większa, niż w poprzednim roku, dużo więcej dzieci korzysta ze świetlicy, co wygenerowało nowe wyzwania. To, co działało przy 15 klasach młodszych, nie działa przy 21, to wzrost młodszych uczniów o 40%. Procedury okazały się nieskalowalne, zatem pracujemy nad nowymi. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Wierzymy, że pierwsze dni są najtrudniejsze, zatem liczymy na Państwa wsparcie i konstruktywną informację zwrotną dotyczącą tego, co można jeszcze ulepszyć – sekretariat@zso8gdynia.pl

Zielona szkoła – kwestie bezpieczeństwa