Klasy 5C i 6A wraz z wychowawcami miały okazję uczestniczyć w drugim dniu 44 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film dla dzieci i młodzieży stanowi niezwykle ważny segment każdej kinematografii, bo – wiadomo – „czym skorupka za młodu nasiąknie”… Z tych powodów Stowarzyszenie Filmowców Polskich od kilkunastu już lat przygotowuje na gdyński Festiwal atrakcyjną ofertę skierowaną do najmłodszych widzów. Podczas tegorocznej, szesnastej edycji sekcji Gdynia Dzieciom obejrzeliśmy film pt. „WŁADCY PRZYGÓD. STĄD DO OBLIVIO” w reżyserii Tomasz Szafrańskiego. ……..Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio. Czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio….

Zapraszamy do śledzenia Festiwalu, bo warto…

Katarzyna Hołownia, Małgorzata Sobczak

Nasi uczniowie na Festiwalu Filmów Fabularnych