SP37 w Gdyni

EuroWeek klasy VII b

W dniach 2 – 6 grudnia uczniowie klasy 7b wzięli udział w warsztatach językowych EuroWeek-Szkoła Liderów, który jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier i praktycznych ćwiczeń przez wolontariuszy z Ameryki Południowej, Środkowej, Azji i Afryki. Nasi uczniowie mieli okazję prowadzić konwersacje w języku angielskim oraz poznać zwyczaje, muzykę i tańce z krajów wolontariuszy. Każdy dzień zaczynał się od rozgrzewki ‘Energizer’, a kończył – ‘Showtime’ czyli wieczornym pokazem przygotowanym przez uczniów. Podczas warsztatów EuroWeek byliśmy zakwaterowani w Ośrodku Wczasowym „Aleksander” w malowniczej miejscowości Długopole-Zdrój. Wytchnieniem od intensywnych zajęć okazała się wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka. 

Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych, a najlepiej świadczą o tym łzy wzruszenia podczas ostatnich zajęć z nowymi przyjaciółmi.