SP37 w Gdyni

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „W KRAINIE ZACZAROWANEJ TĘCZY”- wyniki

W czerwcu w SP 37 w Gdyni odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny „W krainie zaczarowanej tęczy”, który wzbudził spore zainteresowanie wśród dzieci. Konkurs został zorganizowany przez p. Ewę Smyk przy współpracy z p. Kamillą Bienias i z p. Elżbietą Przybyłek. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: – płaskiej i przestrzennej. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z czterech różnych szkół z klas 0 – 3 i 4 – 8. Celem konkursu było: poszerzenie wiedzy o tęczy, rozwijanie kreatywności i innowacyjności, rozwijanie dziecięcej wyobraźni oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania wszystkich technik plastycznych. Poza tym uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje zdolności i umiejętności plastyczne, odkryć je i wypromować. Prace zostały ocenione przy uwzględnieniu czterech kryteriów: zgodności z tematem, jasności przekazu, estetyki wykonania i inwencji twórczej. Te wyjątkowo oryginalne dzieła małych artystów wyeksponowane na tablicach w holu utworzyły niezwykle radosną i barwną galerię. Podobnie jak w krainie zaczarowanej tęczy. Dlatego warto było się podjąć tego przedsięwzięcia i wierzę, że to nie koniec naszej przygody z tęczą. Myślę, że miło będzie kontynuować tą podróż w następnym roku szkolnym.