Wielki maraton czytelniczy

W tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się w sumie 741 placówek z Polski. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 8201 uczniów pod opieką 791 nauczycieli. W czasie trwania konkursu, uczniowie SP musieli przeczytać 7 książek, uczniowie LO – 6. Maratończycy co miesiąc, pisali test ze znajomości lektury wyznaczonej przez organizatorów. Do tegorocznej edycji maratonu czytelniczego z naszej szkoły przystąpiło: 26 uczniów z klas 4-6, 22 uczniów z klas 7-8 i 3 uczniów z LO. Oto lista zwycięzców z naszej szkoły w tegorocznej edycji maratonu:

XIII edycja CZYTANIE ROZWIJA CZYTANIE WZBOGACA dla uczniów klas 4-6 SP:

LAUREAT – ALEKSANDER CIESIELSKI KL. 4A

FINALISTKA – ANDŻELIKA DOBROWOLSKA KL. 6A

XI edycja W LUSTRZE KSIĄŻKI dla uczniów klas 7-8 SP

FINALISTKA – MAŁGORZATA KOZŁOWSKA KL. 8B

FINALISTKA – WERONIKA KOLAŚNA KL. 8D

FINALISTA – IWO SIKORSKI KL. 8D

VII edycja NA LITERACKIM SZLAKU  dla uczniów szkół ponadpodstawowych:

LAUREAT – TADEUSZ KUCHARSKI KL. 3C

Nagrodzeni uczniowie zostali zaproszeni na uroczyste zakończenie XIII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego, które odbędzie się 14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godz. 9.00 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, plac Solidarności 1. Serdecznie gratulujemy!