SP37 w Gdyni

IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „ W krainie zaczarowanej tęczy”

W tym roku szkolnym już czwarty raz wyruszyliśmy w  podróż do krainy zaczarowanej tęczy.  W otoczeniu pięknych , kolorowych liści października barwy jesienne połączyły się z barwami tęczy. Kolorowa Pani Jesień ma dużo wspólnego z tym  meteorologicznym zjawiskiem, którym jest tęcza, ponieważ jest równie kolorowa.  Dzieła małych artystów zaskakują i zachwycają. Prace były oceniane   w dwóch kategoriach: – płaskiej  i  przestrzennej.   W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów z  różnych szkół z klas 0 – 3. Celem konkursu było: poszerzenie wiedzy o tęczy, rozwijanie kreatywności i innowacyjności, rozwijanie dziecięcej wyobraźni oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania wszystkich technik plastycznych. Poza tym uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje zdolności i umiejętności plastyczne, odkryć je i wypromować.  Prace zostały ocenione przy uwzględnieniu czterech kryteriów: zgodności z tematem, jasności przekazu, estetyki wykonania  i  inwencji twórczej.

To już IV EDYCJA konkursu. Jestem wdzięczna Urzędowi  Miasta za dofinansowanie  do tego przedsięwzięcia już po raz czwarty. Dziękuję  za pomoc p. Agnieszce Kucharczyk i p. Justynie Richert, który zasiadły w jury. Dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom, które  zachęciły uczniów do udziału w konkursie i dostarczyły niezwykłe dzieła małych artystów. Miło jest móc liczyć na dobrą współpracę.

WYNIKI  IV EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO W DWÓCH KATEGORIACH:

PŁASKA I PRZESTRZENNA

DLA KLAS 0 – 3 „W KRAINIE ZACZAROWANEJ TĘCZY”

Jury w składzie Ewa Smyk, Agnieszka Kucharczyk i Justyna Richert wyłoniły następujące zwycięzców:

W KATEGORII PRACE  PŁASKIE  

I MIEJSCE

 • Maja Sobuta – SP 37 w Gdyni
 • Dominik Gombiowski – SPS w Warczu
 • Izabela Gierlach – SP 21 w Gdyni

II MIEJSCE

 • Jan Jarnota – SP 37 w Gdyni
 • Mark Cook – SPS w Warczu

III MIEJSCE

 • Julia Bigus– SP 37 w Gdyni
 • Szymon Ciołek – SP 37 w Gdyni

WYRÓŻNIENIA:

Bartek Jaguszewski – SP 37 w Gdyni, Karol Karwat – SP 37 w Gdyni, Franek Klinicki – SP 37 w Gdyni, Zosia Myślińska    – SP 37 w Gdyni, Amelia Świątek – SP 21 w Gdyni, Natalia Winnik – SP 26 w Gdyni,

W KATEGORII PRACE PRZESTRZENNE.

I MIEJSCE

 • Hania Paluszkiewicz – SP 37 w Gdyni

II MIEJSCE

 • Iga Pietras – SP 37 w Gdyni

III MIEJSCE

 • Maksym Budniewski  – SP 37 w Gdyni
 • Jakub Sołtysiak – SP 26 w Gdyni

 WYRÓŻNIENIA:

Rozalia Kudlicka – SP 37 w Gdyni, Alicja Pazderska –  SP37 w Gdyni, Amelia Dancewicz – SP 31 w Gdyni, Ewa Nikulin– SP 48 w Gdyni

Dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczestnikom.

Serdecznie gratuluję nagrodzonym.

Organizator konkursu: Ewa Smyk