SP37 w Gdyni

DODAJ ENERGII POLSKIM SZKOŁOM NA WSCHODZIE!

Serdecznie zapraszamy do udziału w 8 edycji akcji Nie jest kolorowo. Zbiórka odbędzie się w dniach 7 listopada –25 listopada 2022 roku (karton przy portierni w Zielonej Szkole).

Przedmiotem zbiórki są nowe przybory szkolne – pióra, długopisy, kredki, plastelina, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów.

Ponadto w 2022 roku zbieramy środki finansowe na zakup generatorów prądu dla polskich placówek edukacyjnych na Ukrainie. Mimo trwającej wojny szkoły funkcjonują, ale coraz częstsze przerwy w dopływie prądu paraliżują ich funkcjonowanie. Czasami nauka musi odbywać się w schronach przeciwlotniczych, przy świecach – dlatego hasło tegorocznej edycji akcji brzmi: DODAJ ENERGII POLSKIM SZKOŁOM NA WSCHODZIE!

Projekt „Nie jest kolorowo”, to akcja charytatywna organizowana od 2015 roku przez Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzana głównie na terenie placówek szkolnych województwa pomorskiego. Dzięki wsparciu darczyńców mogliśmy przekazać zeszyty, kredki, tornistry i inne potrzebne pomoce naukowe tysiącom młodych Polaków na Kresach. Osobiście odwiedzaliśmy szkoły i przedszkola, do których trafiła pomoc, aby lepiej poznać uczniów oraz nauczycieli, ich potrzeby, a także żeby z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy na rzecz codziennego podtrzymywania polskości.
Stowarzyszenie Traugutt.org w ciągu poprzednich lat zbierało doświadczenie oraz nawiązywało ścisłe kontakty ze szkołami, przedszkolami, szkółkami działającymi na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie. Posiadamy odpowiednie doświadczenie i znajomość środowiska. Pragniemy, by akcja „Nie jest kolorowo” nie była tylko zbiórką przyborów szkolnych, a rozwijała się jako projekt mający na celu, oprócz pomocy czysto materialnej, inicjowanie działania budującego i podtrzymującego polskość na Wschodzie wśród najmłodszego pokolenia.

 LINK do zbiórki: zrzutka.pl

LINK do strony: Nie jest kolorowo – Pomóż uczniom na Wschodzie