SP37 w Gdyni

Code Week w naszej szkole

CODE WEEK W NASZEJ SZKOLE

Od 19 do 23 października br. uczniowie SP 37 wzięli udział w światowej społecznej inicjatywie Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek. Młodzi ludzie pod kierunkiem nauczycieli informatyki w trakcie tygodnia z CodeWeek rozwiązywali obrazkowe Sudoku stworzone w aplikacji „Wirtualna mata do kodowania”. Niektórzy podjęli wyzwanie i zaprojektowali własne sudoku. BRAWO!
W ramach kampanii młodzi ludzie bardzo chętnie korzystali z programowania wizualnego. Za pomocą ilustracji i obrazków wykonywali zadania związane z algorytmami i myśleniem algorytmicznym sterując króliczkiem w środowisku PixBlocks.
Do nauki programowania nie zawsze potrzebne jest urządzenie komputerowe. Pokazali to uczniowie klasy 5C, którzy testowali wykonywanie poleceń za pomocą kodów obrazkowych, z których ułożyli ciąg znaków, a następnie zatańczyli swój kod.