SP37 w Gdyni

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzieci, Rodziców i Nauczycieli – całą społeczność ZSO nr 8, SP nr 37 razem z UNICEF zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 

Ten rok jest szczególny. Sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie zapominają o tym dniu i będą realizować aktywności on-line, które mają zwrócić uwagę na prawa dzieci. Naszym celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane (zwłaszcza tych w Jeremie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku). 

Pamiętajcie o kolorze niebieskim! Postarajcie się, aby 20 listopada w Waszych domach zagościł kolor niebieski. Niebieski rysunek przyklejony na szybie okna to doskonały pomysł pokazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. 

Koordynatorzy akcji: 

Agnieszka Ciołek, 

Aldona Szczepańska