Erasmus+ w naszej szkole

W ramach projektu Erasmus+  „Natura, tradycja i tożsamość kulturowa w postrzeganiu młodych ludzi” uczniowie klas 5-7 przygotowali wystawę prac plastycznych.

Młodzi twórcy uwzględniając polskie rękodzieło pokazali, że mimo odrębności kulturowych i różniących się produktów regionalnych poszczególnych krajów Europy, można tworzyć sztukę wzajemnie się inspirując. Inspiracją w pracach uczniów stały się portugalskie kafle, które zostały połączone w zestawy kolorystyczne, kojarzące się z poszczególnymi krajami oraz młodzieżą uczestniczącą w projekcie z Estonii, Portugalii, Bułgarii, Turcji i Polski.

Prace zostały wykonane na lekcjach plastyki pod kierunkiem Agnieszki Szwarc.

Szkolnym koordynatorem projektu Erasmus+ „Natura, tradycja i tożsamość kulturowa w postrzeganiu młodych ludzi” jest Anna Leszczyńska.