XXVII Pomorska Wiosna Literacka

17 maja rozpoczęła się XXVII Pomorska Wiosna Literacka, która w tym roku po raz pierwszy zawitała w progi naszej szkoły.

Jest to ogromne wydarzenie organizowane od lat przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Starostwa Powiatowego w Słupsku i Prezydenta Miasta Słupska.

Pomorska Wiosna Literacka jest cyklem spotkań autorskich, kierowanych do dzieci, młodzieży i nauczycieli. Od ponad dwudziestu siedmiu lat wpisana do kanonu imprez kulturalnych odbywających się w naszym regionie, aktywnie promuje czytelnictwo i piękną, wartościową literaturę.

W tym roku PBW w Słupsku zaprosiła Łucję Dudzińską, Jolantę Nitkowską-Węglarz, Daniela Odiję, Wiolettę Piasecką, Krzysztofa Piersa i Dominika Wieczorkiewicza.

Niestety ze względu na pandemię w tym roku wszystkie spotkania odbędą się online ?

17 maja br. pierwsze spotkanie w naszej szkole odbyło się w klasie 2D liceum którzy mieli przyjemność spotkać się z p. Krzysztofem Piersą – terapeutą uzależnień specjalizującego się w zagrożeniach cyfrowych. Autorem poradników „Komputerowy Ćpun” „Trener Marzeń” „Złota Rybka w Szambie” oraz serii fantastycznej „Kosmiczne Bobry”. Twórcę programów „Żywot Pisarza” „Zapytaj Bobiersę” i „FAILetonista” na kanale youtube „Krzysiek Piersa”.

19 maja br. z uczniami klas 1-3 SP, a 21 maja z wybranymi klasami 4-6 SP odbędą się spotkania z p. Wiolettą Piasecką – autorką książek, scenariuszy teatralnych i słuchowisk radiowych.

Z wykształcenia polonistka, a z zamiłowania pisarka. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za swoja twórczość i pomoc charytatywną została wpisana do Księgi Złote Myśli Ludzi Wielkiego Umysłu, Talentu i Serca Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” w Warszawie. W 2020 roku zadebiutowała pierwszą powieścią dla dorosłych czytelników „Przyjdzie pogoda na miłość”. Od niedawna mieszka w leśniczówce i leśne perypetie przedstawia na fanpage`u Leśniczówka-Baranówka. Prowadzi media społecznościowe oraz stronę www.wiolettapiasecka.pl