MICROSOFT SHOWCASE SCHOOL 2021/2022

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 po raz kolejny uzyskał tytuł Microsoft Showcase School. Co to dla nas oznacza?

Microsoft Showcase Schools to elitarna globalna społeczność, skupiająca szkoły zaangażowane w wprowadzanie innowacyjnych zmian, aby ulepszyć proces nauczania i uczenia się, korzystając z Microsoft’s K-12 Education Transformation Framework. Microsoft oferuje swoje wsparcie i porady, podczas gdy Showcase Schools tworzą angażujące doświadczenia, w których każdy może uczestniczyć. Dzięki nim inspirują uczniów do kontynuowania nauki przez całe życie, stymulując rozwój istotnych w dalszej karierze umiejętności. W ten sposób uczniowie mogą realizować w pełni swój potencjał.

Zespoły liderów Showcase School należą do społeczności zawodowej, która zwiększa wykorzystanie technologii w celu napędzania transformacji szkoły oraz wydajności. Microsoft Showcase Schools kładą nacisk na spersonalizowaną naukę uczniów poprzez wykorzystanie urządzeń edukacyjnych, z których uczniowie korzystają indywidualnie lub kilka osób. Te urządzenia są wyposażone w najnowszą technologię, np. Windows devices, Azure, Office 365, OneNote, Minecraft: Education Edition i wiele więcej.

Microsoft Showcase Schools są bardzo zróżnicowane, lecz wszystkie są zaangażowane w transformację edukacji. Pomimo swoich różnic, łączą je wspólne cechy, które odróżniają te szkoły i ich liderów. Dowiedz się, jakie należy spełnić kryteria, żeby nominować szkołę do Showcase Schools – zestaw kryteriów oceny.

Tytuł Microsoft Showcase School jest przyznawany w ramach uznania za okazanie zaangażowania we wcielanie technologii do transformacji edukacji i poprawiania wyników w nauce uczniów.