SP37 w Gdyni

Za nami pierwszy tydzień półkolonii zorganizowanych i finansowanych z Funduszu Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF. Półkolonie rozpoczęliśmy od wizyty w sali zabaw Fun Park, gdzie dzieci miały okazję zintegrować się i nawiązać wspólne relacje. We wtorek mieliśmy możliwość uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Kolejnego dnia odwiedziliśmy dmuchany park rozrywki AIR SPACE. Zabawom nie było końca. Dzieci wyskakane i szczęśliwe wróciły do szkoły, gdzie po krótkim odpoczynku zorganizowaliśmy warsztaty z edukatorami SMARTLAB „Kolorowe Sole”. 

Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy w kinie oglądając film pt. „Kot w butach”. Ostatni dzień przebiegł nam w miłej atmosferze w kręgielni U7 oraz na warsztatach kulinarnych, gdzie mogliśmy samodzielnie skomponować ulubioną pizzę. 
Oprócz wielu atrakcji i zajęć warsztatowych aktywnie spędzaliśmy popołudnia na grach i zabawach sportowych na sali i świeżym powietrzu. Dzieci otrzymamy na koniec ciekawe upominki.

UNICEF finansował również pełne wyżywienie uczestników półkolonii oraz owoce, napoje i przekąski. Cała akcja kosztuje blisko 1,9 miliona złotych. Wszystkie dzieci biorą udział w tegorocznych półkoloniach bezpłatnie.