WIZYTA W GDYŃSKIM CENTRUM FILMOWYM

28 lutego  2023 r . klasa 4c  wybrała się na wycieczkę do szkoły filmowej. Najpierw  obejrzeliśmy film p. t. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, który bardzo  przypadł nam do gustu. Po filmie zwiedziliśmy  obiekt, m.in.  nowoczesną projektornię. Kierownik placówki  zaprezentował nam także  stare projektory oraz poopowiadał o tym, w jaki sposób nagrywano i wyświetlano filmy wcześniej. Następnie zaprowadził nas do studia  filmowego. Dowiedzieliśmy się też, że szkoła ta kształci przyszłych reżyserów. Korzystając z sąsiedztwa Muzeum Miasta Gdyni udaliśmy się tam, by obejrzeć  niesamowitą wystawę plastyczną Miniatury. Spędzony czas upłynął nam szybko, dostarczając moc wrażeń i nowych doświadczeń.
J. Brzeskowska
A. Żywiałowska