SP37 w Gdyni

Ekostrażnicy na Wydziale Chemii UG

W dniu 16 marca uczniowie klas siódmych, a w szczególności uczestnicy szkolnego koła „Ekostrażnicy” wybrali się na Uniwersytet Gdański. W ramach Dnia Otwartego Wydziału Chemii wzięli udział w wykładach naukowych, pokazach doświadczeń oraz warsztatach laboratoryjnych.
Młodzież miała możliwość dowiedzieć się jak rozwinęła się chemia komputerowa oraz doświadczyć mnóstwo emocji podczas eksperymentów. W trakcie pokazów m.in. usłyszeli jak spala się wodór, poznali czym jest i  jak zachowuje się suchy lód oraz jakie właściwości ma ciekły azot, zobaczyli kolorowe płomienie, substancje świecące w ciemności, a także co dzieje się z misiem-żelkiem w trakcie gwałtownego utleniania.  Z kolei podczas warsztatów w trzyosobowych grupach badali czym są i jak zachowują się enzymy.
Było wybuchowo, kolorowo i bardzo inspirująco.