SP37 w Gdyni

Pokaz Mody Ekologicznej

21 kwietnia, w przeddzień  Dnia Ziemi  obchodziliśmy Przegląd Mody Ekologicznej. Z tej okazji uczniowie klas  czwartych   wspólnie z rodzicami przygotowali  ekokreacje. Projekty  ubrań wykonano z odpadów : makulatury folii bąbelkowej , starych płyt CD, plastiku i. t. p . Skąd taki pomysł? Odpady możemy powtórnie wykorzystać dając im drugie życie .Posegregowane nie są śmieciem a wartościowym surowcem ,który podlega recyklingowi. Wiele z nich np .plastik  wykorzystuje branża odzieżowa do produkcji bluz polarowych. Ekomodelki i ekomodele  prezentowali swoje kreacje na wybiegu a potem pozowali na ściance JESTEM EKO.  Postawa proekologiczna z pewnością przyczyni się do tego ,że nasza planeta będzie przyjaznym ,czystym  miejscem Zaś recyklingowe stylizacje staną się  inspiracją dla kreatorów mody.

Joanna Brzeskowska