Dzień Kariery dla uczniów klas 8 SP

W dniu 20 czerwca odbył się Dzień Kariery dla uczniów klas 8 SP. Uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami różnych zawodów poznając ich ścieżkę kariery, dzięki czemu dowiedzieli się o niezbędnych kwalifikacjach do wykonywania poszczególnych zawodów lub obejmowania konkretnych stanowisk w firmach. Gościliśmy między innymi przedstawiciela Urzędu Miasta, lekarza, prawnika, leśnika, policjantów, adwokata, prezesa zarządu, radnego miasta, zoopsychologa, architekta, trenera, stylistkę czy inżyniera ruchu drogowego. Odwiedzili nas również przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej z prelekcjami i wykładem na temat kompetencji przyszłości i wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej.