Z telefonem do biblioteki? Czemu nie!

Drodzy przyjaciele z Zielonej Szkoły! Mamy dla Was świetną wiadomość! Od dziś wybierając się do biblioteki, możecie zabrać ze sobą nie tylko zeszyty czy długopisy, ale także swoje telefony!

Dlaczego? Ponieważ uczniowie klasy 2e wzięli udział w fascynującym projekcie eTwinning „Odkryj lekturę – przygoda z literaturą i mediami”.

Co zrobiliśmy? Stworzyliśmy wraz z naszymi projektowymi partnerami z całego kraju, rekomendacje ulubionych książek w formie krótkich filmików! Te małe dzieła sztuki zostały zaklęte w QR kody, które dziś przykleiliśmy na wybrane przez nas książki w bibliotece szkolnej.

I teraz? Teraz wystarczy, że weźmiecie swoje telefony, zeskanujecie QR kody, i już możecie cieszyć się krótkimi filmikami zachęcającymi do czytania. Klasa 2e dziś uczyła się czytać QR kody, sprawdzając jakość swojej pracy. Ale to jeszcze nie koniec!

Projekt „Odkryj lekturę” to nie tylko zabawa z kodami QR. To prawdziwa przygoda z literaturą i mediami! Uczniowie przenoszą się w fascynujący świat książek, stając się ambasadorami czytelniczo-medialnej inspiracji.

Projekt „Odkryj lekturę” to także okazja do rozwijania umiejętności medialnych, wrażliwości artystycznej, pracy w zespołach i dbania o bezpieczeństwo w Internecie.

Cieszmy się razem tą przygodą czytelniczą! #OdkryjLekturę

Zapraszamy do biblioteki w Zielonej Szkole, klasa 2e wraz z Paniami Kamillą Bienias i Katarzyną Karbowską