26.02 – Dzień Dinozaura za nami!

Dinozaury, to temat, który nie od dziś fascynuje większość przedszkolaków. W minionym miesiącu, a dokładnie 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura.  Na tę okoliczność zorganizowaliśmy w zerówce nietypowe zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. Wśród działań podejmowanych w tym dniu były zabawy w paleontologów, co rozbudziło w dzieciach fascynację odkrywania i dociekania zaistniałych dawniej zdarzeń.  Było też wiele zabaw ruchowych oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem patyczków. Dzień Dinozaura upłynął  na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu,  ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

Kasia Uzar