SP37 w Gdyni

Fizyka „Lab Day” – 29.02.2024

Ostatni dzień lutego, roku przestępnego, uczniowie klas ósmych prezentowali młodszym klasom efekty wielogodzinnej pracy, które pod opieką p. Barbary Car wykonywali na fizyce. Lab Day, bo o nim mowa był okazją do świętowania – a było co. Gwiazdozbiory, to nie tylko żaróweczki LED, to przede wszystkim podsumowanie nauki o elektryczności, to połączenia szeregowe lub równoległe elementów bez użycia np. lutownicy, to wynik pracy na błędach i najlepsza praktyka ćwicząca upór i determinację. Twórcy tych projektów przyznali, że wątpili w sukces przy każdej żarówce, ale jednocześnie przyznali, że warto było się nie poddawać.  

300 żarówek, z czego ok 70% spalonych, to wymiar ich zmagań.  

Gratulujemy wytrwałości i życzymy jej w innych dziedzinach życia. 

Dziękujemy również p. Agnieszce Budenko za prace plastyczne młodszych klas- Planety oraz p.  Agnieszce Urbanek za projekty Układ Słoneczny- wykonanych przez waszych kolegów.