- +48 (58) 6241564
- sekretariat03@zso8gdynia.pl
- Pon-pt: 7:30-9:00 i 11:00-15:30
- +48 586 203 316
- sekretariat@zso8gdynia.pl
- Pon-pt: 7:30-9:00 i 11:00-15:30
Zwycięzcami są: Olivier Falba z klasy 3 a i Lena Zawadzka z klasy I B oraz Paulina Dampc z klasy 2 B.
Tym razem trzeba było wykonać prezentacje w narzędziu Genial.ly o całym naszym Erasmusie. Narzędzie nie należy do łatwych, więc tym bardziej gratulujemy, zwłaszcza, że projekty są bardzo piękne i ciekawe. Zapraszamy do obejrzenia. Druga technika, czyli lapbooki, nie spotkała się z zainteresowaniem, a szkoda!
Prace:
Autorzy książeczek są uczniami klasy 6a SP, książeczki wykonali pod opieką Anny Leszczyńskiej na lekcji informatyki.
Estonia by Kuzinowicz Agnieszka
Portugalia by Aleksandra Drabik
Młodzi twórcy uwzględniając polskie rękodzieło pokazali, że mimo odrębności kulturowych i różniących się produktów regionalnych poszczególnych krajów Europy, można tworzyć sztukę wzajemnie się inspirując. Inspiracją w pracach uczniów stały się portugalskie kafle, które zostały połączone w zestawy kolorystyczne, kojarzące się z poszczególnymi krajami oraz młodzieżą uczestniczącą w projekcie z Estonii, Portugalii, Bułgarii, Turcji i Polski.
Prace zostały wykonane na lekcjach plastyki pod kierunkiem Agnieszki Szwarc.
Szkolnym koordynatorem projektu Erasmus+ „Natura, tradycja i tożsamość kulturowa w postrzeganiu młodych ludzi” jest Anna Leszczyńska.Projekt „Rękodzieło i mała manufaktura w Polsce”
- Bolesławiec - Ćmielów – wyroby ręczne fabryki porcelany - Chmielno - Malowanie na szkle - Inne…
Twoje zadanie to zrobienie prezentacji w języku angielskim o sztuce tradycyjnej w Polsce – o dowolnie wybranym producencie, ale dotyczącym rękodzieła - wyrobów glinianych, porcelanowych, malowania na szkle ewentualnie haftu.
Co musi się znaleźć w pracy: - Odpowiedź na pytanie, dlaczego dany wyrób powstaje w tym właśnie miejscu - Czy wyroby tam tworzone są ludowe/ nowoczesne/ tradycyjne/ designerskie - Jakie są typowe wzory, kształty i skąd się wzięły – odniesienie do tradycji, obyczajów i wzornictwa - Jak się produkuje wybraną rzecz –obrazkowy/ fotograficzny manual produkcji krok po kroku
Czas przekazania pracy wykonanej w PowerPoint, Sway, Prezi, Vimeo lub innej formie cyfrowej to – 15 grudzień.
Nagrody: - umieszczenie prac na międzynarodowej stronie Erasmus+ - ocena cząstkowa (6) z języka angielskiego i do wyboru z WOS-u lub historii (wagi 4) - trzy najlepsze prace – otrzymają talon do MPiK - uczestnicy dostaną dodatkowe punkty uwzględnione przy wyborze uczniów na wyjazd w ramach projektu Erasmus+ – gdy tylko będzie to możliwe - satysfakcja z ciekawej pracy
Prace należy przesłać do p. Anny Leszczyńskiej do 15 grudnia 2020 roku
Powodzenia!
Przeszukaj stronę:
Copyright 2022
Autorzy