MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA z UNICEF

Ty też możesz wesprzeć dzieci, których prawa są łamane! Odwiedź stronę:

Nasza zielona szkoła już kolejny rok zaangażowała się w obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA z UNICEF

Jednym z najważniejszych sukcesów Polski na arenie międzynarodowej jest szczególna rola naszego kraju w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka. Polska była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Nasza szkoła co roku włącza się do akcji pokazując w ten sposób, że prawa dziecka nie są nam obojętne!

CO ZROBILIŚMY?

• Tego dnia królował kolor niebieski. W ten sposób chcieliśmy solidaryzować się z wszystkimi dziećmi, których prawa są łamane.
  • Uczniowie podczas zajęć zapoznawali się z zagadnieniami dot. praw dziecka oraz rolą i zadaniami organizacji UNICEF.
  • Nasi młodzi aktorzy zorganizowali przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Prawa dziecka – Twoje prawa!”
  • Powstało wiele prac, arcydzieł dot. zagadnienia, które można podziwiać w salach i na korytarzach szkolnych.