Zrób porządek w swoim plecaku i włącz się do akcji „Kolorowe kredki”. Zbieramy zużyte kredki i pomagamy niesamowitym, potrzebującym pomocy dzieciom i dorosłym.
Co należy zrobić:
1. ​Posegreguj zużyte kredki (nie zbieramy kredek świecowych).
2. Kredki długie powyżej 10 cm podziel na kolory, zdejmij gumkę lub metalowe pozostałości, wyczyść zabrudzenia, zatemperuj „na ostro” i zepnij gumką recepturką.
3. Kredki krótkie wyczyść, zdejmij gumkę lub metalowe pozostałości, zatemperuj, jeśli chcesz, i wrzuć bez dzielenia na kolory do torebki.

Wolontariusze z pozyskanych materiałów tworzą piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne i wspierają zbiórki pieniędzy.

Karton do zbiórki znajduje się koło portierni w Zielonej Szkole. Akcja trwa do końca października.

Nie wyrzucaj! Pomagaj! 🙂

Katarzyna Socik-Jankowiak