Dzień kropki w świetlicy klas 2-3

Dzień Kropki, czyli International Dot Day, to święto kreatywności, odwagi i wytrwałości. Zainspirowane książką „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa, ma na celu zachęcenie dzieci (i dorosłych) do odkrywania swojego potencjału, wiary w siebie i odważnego wyrażania swoich talentów. Historia z książki opowiada o dziewczynce, która nie wierzyła w swoje umiejętności plastyczne, ale po narysowaniu jednej małej kropki odkryła, że może stworzyć coś niesamowitego. Dzień Kropki obchodzony jest w szkołach na całym świecie, a dzieci biorą udział w różnych twórczych aktywnościach, które pomagają im budować pewność siebie i odkrywać swoje pasje. W naszej Świetlicy  każda kropka miała swoje znaczenie, a efekty prac były wyjątkowe. Był to dzień pełen uśmiechów i twórczej zabawy.