SP37 w Gdyni

List do rodziców uczniów klas 1-3

Szanowni Rodzice uczniów klas 1-3!

Od dwóch dni decyzja rządu przeniosła nas na nauczanie zdalne. Sytuacja ta nie jest komfortowa dla nikogo z nas, szczególnie dla naszych uczniów. Proszę Państwa o wyrozumiałość, jeśli nie wszystko będzie nam w pełni wychodziło. Rozumiemy trudną sytuację, w jakiej znaleźli się uczniowie i rodzice oraz dołożymy wszelkich starań, by ograniczyć stres towarzyszący zdalnemu kształceniu. Szczególnie ważny jest pierwszy tydzień takiej nauki, w którym nauczyciel poświęca dużo czasu na wypracowanie z dziećmi zasad udziału w lekcjach zdalnych. Bardzo ważną kwestią jest to, aby uczniowie nie rozpoczynali lekcji, a czekali na rozpoczęcie spotkania przez nauczyciela.  Na takich lekcjach, szczególnie w klasach młodszych wielu uczniów jednocześnie chce zabierać głos. To proces i musimy wspólnie, nauczyciele i rodzice uzbroić się w cierpliwość, aby uczniowie nauczyli się nowych umiejętności informacyjno- komunikacyjnych, współpracy i szacunku. Wiem, że wspólnie przejdziemy ten trudny czas i po powrocie do szkoły dzieci chętnie zasiądą obok siebie w ławkach.Życzę dużo zdrowia i wytrwałości.Z poważaniem

Witold Chudyszewicz

p. o. dyrektora ZSO 8 w Gdyni