SP37 w Gdyni

II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „ W krainie zaczarowanej tęczy” – wyniki

     A jednak marzenia się spełniają, a to, co sprawia nam radość, emanuje na zewnątrz. Cieszę się, że   w tym roku szkolnym  już w październiku wyruszyliśmy w kolejną podróż do krainy zaczarowanej tęczy. W październiku liście stają się kolorowe tak samo jak barwna tęcza. Dlatego można powiedzieć, że w pewnym sensie barwy jesieni połączyły się z barwami tęczy. I to jest piękne. Nasza  przygoda z tęczą okazała się jeszcze bardziej zaskakująca i owocna, ponieważ dotarło do nas o wiele więcej niezwykle oryginalnych dzieł małych artystów z różnych szkół. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: – płaskiej  i przestrzennej na podstawie zdjęć. 

W konkursie wzięło udział 53 uczniów  z ośmiu różnych szkół z klas 0 – 3. Celem konkursu było: poszerzenie wiedzy o tęczy, rozwijanie kreatywności i innowacyjności, rozwijanie dziecięcej wyobraźni oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania wszystkich technik plastycznych. Poza tym  uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje zdolności i umiejętności plastyczne, odkryć je i wypromować.  Prace zostały ocenione przy uwzględnieniu czterech kryteriów: zgodności z tematem, jasności przekazu, estetyki wykonania  i  inwencji twórczej.

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się zorganizować ten konkurs już drugi raz w SP 37 w Gdyni.  Dziękuję za pomoc p. Elżbiecie Przybyłek, p Karolinie Skubij i p. Iwonie Trelli, bo bez nich ciężko by było to wszystko ogarnąć.

Organizator konkursu: Ewa Smyk

dav